Nie włącza się chłodnica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gufi24
    Classic
    • 2010
    • 11

    Nie włącza się chłodnica

    gieniug66: ja się wybieram
    karmel: a skąd Cię ewentualnie zabrać?? Ja z NH będę jechał :szeroki_usmiech
    bobas85: od 19 w Skansenie Smaków w Kryspinowie :diabelski_usmiech
  • adi2009
    Ambiente
    • 2009
    • 105

    #2
    Nie włącza się chłodnica

    Mam taki problem - w samochodzie działa tylko obieg mały. Chłodnica jest cały czas zimna, nawet po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. Podejrzewam termostat mimo, że prawie 2 lata temu został wymieniony. Silnik nagrzewa sie do 110 stopni. Płyn w zbiorniczku wyrównawczym zaczyna się gotować po otwarciu korka. Myślałem ze to UPG jednak węże są miękkie, korek od oleju oraz bagnet czysty a jak odkręcę korek od zbiorniczka wyrównawczego na zimnym silniku to bąbelki się nie pojawiają. Myślę że to albo wina termostatu (mimo że górny przewód się nagrzewa ale wydaje mnie się że od przewodu chłodnicy oleju który jest do niego wpięty) albo zatkana chłodnica. Jak mocno naciskam górny przewód to widać że w zbiorniczku wyrównawczym wypychany jest płyn, to samo jak ściskam dolny przewód. Są jakieś pomysły czy to na pewno termostat? Jak go wyciągnę to płyn chłodniczy mi się wyleje? Chcę zobaczyć czy bez niego chłodnica się nagrzeje.

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      adi2009, Tak to jest wina termostatu. Jak chcesz go tylko wyjąć to i tak musisz spuścić płyn.

      Komentarz

      • bobasek
        Rider
        S_OCP Member
        • 2005
        • 326

        #4
        IMO to zacięty termostat
        Zamieszczone przez adi2009
        Jak go wyciągnę to płyn chłodniczy mi się wyleje?
        przed demontażem termostatu spuść płyn, będziesz go mógł użyć ponownie - i porządek wookół będzie większy
        ze zmotnowaniem układu bez termostatu będziesz miał kłopot, lepiej znim zabierzesz się za robotę zainwestuj w nowy - będziesz miał na gotowo za jednym brudzeniem rąk
        5,5l/100

        Komentarz

        • adi2009
          Ambiente
          • 2009
          • 105

          #5
          Jednak włącza się termostat - fałszywy alarm ale wzrasta mi bardzo ciśnienie w obiegu tak że się gotuje jak otworzę korek zbiornika wyrównawczego. Chyba korek do wymiany. Temperaturę trzyma jak trzeba a płynu raczej nie ubywa.

          Komentarz

          • agrala
            Rider
            • 2011
            • 397

            #6
            Normalne jet to ze sie gotuje jak odkrecisz korek. Jezeli weze sa miekkie to raczej korek i przez to ie gotuje ze nie trzyma cisnienia w ukladzie.
            Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
            Emulator czujnika poziomu oleju G266
            Napraw sterowników AIRBAG

            Komentarz

            • adi2009
              Ambiente
              • 2009
              • 105

              #7
              Ale jak odkręcisz korek jak płyn jest gorący to zaczyna Ci bulgotać i się podnosić płyn tak, że jak nie zakręcisz to wyleci ze zbiorniczka?
              U mnie tak jest. Jeżeli to właściwy objaw to może niepotrzebnie zamówiłem nowy.

              Komentarz

              • tom2212
                RS
                • 2008
                • 3892

                #8
                Po co wy odkręcacie zbiorniczki jak płyn jest gorący ? To normalne że gdy się to zrobi to płyn w zbiorniczku się podnosi a czasami nawet wylatuje :shock:

                Komentarz

                • agrala
                  Rider
                  • 2011
                  • 397

                  #9
                  Zamieszczone przez adi2009
                  Ale jak odkręcisz korek jak płyn jest gorący to zaczyna Ci bulgotać i się podnosić płyn tak, że jak nie zakręcisz to wyleci ze zbiorniczka?
                  U mnie tak jest. Jeżeli to właściwy objaw to może niepotrzebnie zamówiłem nowy.
                  Jest to normalny objaw w sprawnym aucie.
                  Weze na cieplym silniku powinny byc sztywne ale bez przesady, gdy sa miekkie to uklad ni trzyma cisnienia i twdy bedize sie gotowal plyn.
                  Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                  Emulator czujnika poziomu oleju G266
                  Napraw sterowników AIRBAG

                  Komentarz

                  Pracuję...